Kina

Kina jest niezwykle inteligentnym psem. Już jako szczeniak przyjeżdżając do naszego domu znała podstawowe komendy i bardzo szybko uczyła się kolejnych. Uczestniczyliśmy z Kiną w zajęciach na budowanie więzi prowadzonych przez Pawła Zielińskiego oraz w podstawowym kursie prowadzonym przez Krzysztofa Półtoraka. Nauka jest dla niej świetną zabawą i do dziś Kina ( jak każdy Appenzeller) uwielbia różne rodzaje szkoleń, które indywidualnie jej zapewniamy. Niewątpliwie pomaga jej w tym niespożyty zapas energii jaką posiada.

Kina uwielbia zabawy z piłką i dyskiem, spacery w pobliskim lesie, wyjazdy nad wodę. Bardzo spokojnie znosi jazdę samochodem, potrafi biegać przy rowerze, nigdy nie oddala się podczas spacerów.

Nasza psina rozkochała w sobie najbliższą rodzinę i przyjaciół. Tylko te osoby przywita z radością. Wobec pozostałych jest nieufna. Swoim szczekaniem bardzo szybko sygnalizuje nadejście obcych.

Stworzyliśmy z naszą kochaną Kiną niesamowitą relację. W efekcie mamy oddanego psa, który jest naszym przyjacielem, mobilizuje nas do codziennej aktywności, z miłością patrzy w nasze oczy, jest stróżem naszego domu.

Charakter Kiny jest zgodny z wzorcem rasy, o której można dowiedzieć się więcej na stronie appenzeller.com.pl

Rodowód Kiny

Rodowód Eliota