O nas

Jesteśmy 5-osobową rodziną, która zawsze marzyła o czworonożnym przyjacielu, a od ponad 4 lat, Kina – suczka rasy Appenzeller Sennenhund – jest uosobieniem naszej miłości i szczęścia.

Ponad pięć lat temu zdecydowaliśmy się poszukać psa dla naszej rodziny. Byliśmy wtedy jeszcze laikami w tym temacie. Zaczęliśmy od intensywnego szukania rasy, która skradłaby nasze serca. Mimo, że nigdy wcześniej nie słyszeliśmy o Appenzellerach, to po przeczytaniu wielu artykułów, poczuliśmy iż jest ona dopasowana do nas w stu procentach.

Na tamten moment w Polsce istniało tylko kilka hodowli. Szczęśliwie trafiliśmy do domowej hodowli Brwileński Las, której właściciele planowali pierwszy miot swojej suczki Kejsi. Państwo Małgosia i Jacek obdarzyli nas niezwykłym zaufaniem i podczas długich rozmów pomogli nam przygotować się do odpowiedzialnego wychowania i dzielenia swojego życia z Appenzellerem, za co bardzo Im dziękujemy. Cierpliwie czekaliśmy, jednocześnie ciesząc się na tę pozytywną zmianę w naszym życiu. Kina urodziła się 10 stycznia 2017 roku, a w marcu była już z nami.

Pierwsze dni Kiny w naszym domu nie były łatwe, zarówno dla nas jak i dla niej. Wiązały się one z nieprzespanymi nocami, poświęceniem dużej ilości czasu oraz zadbaniu o jak najlepsze zaaklimatyzowanie się szczeniaka w zupełnie nowym miejscu. Trudy te przynosiły jednak też wiele radości i mile dziś wracamy myślami do tamtych dni. Z naszą Kiną szybko nawiązaliśmy wspólny język. Socjalizacja, nauka nowych komend i sztuczek, pełne energii zabawy były dla nas wszystkich olbrzymią frajdą, a Kina zaskakiwała nas z dnia na dzień, czego doświadczamy aż do dziś.

W wieku 2 lat, zaliczając trzecią wystawę z oceną doskonałą, nasza suczka zdobyła tytuł Championa Polski i uprawnienia suki hodowlanej.

Powodem, dla którego zdecydowaliśmy się na założenie hodowli i dopuszczenie do wydania potomstwa przez Kinę, jest chęć spopularyzowania rasy i podzielenia się szczęściem i miłością, które z pewnością Appenzellery dają swoim właścicielom. Naszą hodowlę nazwaliśmy Appen Casa w myśl dzielenia naszego domu i stworzenia rodziny z tymi niezwykłymi psami.